У Польщі вибори президента відбудуться 28 червня


Рішення про нову дату президентський виборів у Польщі прийняла спікерка Сейму Польщі Ельжбета Вітек. Пройдуть вони 28 червня, у неділю. Про це повідомляє "Польське Радіо".

Об этом сообщает Устав

Якщо у першому турі жоден з кандидатів на посаду президента не набере необхідні 50% голосів виборців – відбудеться другий тур. Його проведуть одразу через два тижні — 12 липня.

Зазначається, що вибори відбудуться за змішаним принципом: на виборчих дільницях і з допомогою пошти. Останнім будуть користуватися ті, хто перебуває на карантині.

Президентські вибори у Польщі мали відбутися 10 травня. У лютому нинішній очільник Польщі Анджей Дуда повідомив, що знову балотуватиметься на посаду президента Польщі.

Однак у березні в країні оголосили епідемію у зв’язку з поширенням коронавірусу COVID-19. Консервативна партія "Право і Справедливість" запропонували запровадити поштові бюлетені замість фізичного голосування і провести вибори попри пандемію.

В понеділок, 6 квітня, Сейм Польщі прийняв закон про особливі правила проведення президентських виборів 2020 року шляхом "кореспондентського голосування".

Детальніше про це читайте в статті Сергія Желіховського "Пандемія виборам не завада" та в матеріалі Олександра Шевченка "Вибори Шредінгера".


Джерело статті: “https://dt.ua/WORLD/u-polschi-vibori-prezidenta-vidbudutsya-28-chervnya-349800_.html”