Туреччина дала дозвіл на екстрене використання китайської вакцини проти COVID-19

За інформацією глави МОЗ Туреччини, першими у країні вакцинують медиків

Туреччина почала прищеплювати своїх громадян вакциною проти коронавірусу китайської компанії Sinovac, першу дозу препарату ввели міністру охорони здоров’я Туреччини Фахреттіну Коджі. Про це він повідомив у Twitter 13 січня.

Об этом сообщает THE Лядов

"Сьогодні ми разом із членами наукового комітету стали першими медичними працівниками, яким ввели вакцину проти коронавірусу після затвердження її для використання в надзвичайних ситуаціях", – написав міністр.

За його інформацією, першими в Туреччині вакцинують усіх медичних працівників.


Bugün Bilim Kurulu Üyelerimizle birlikte, Koronavirüs a * s * n * n Acil Kullan * m Onay * sonras * ilk uygulanan sa * l * k çal * anlar * olduk. Tüm sa * l * k çal * anlar * m * z için süreç ba * lad *. Hay * rl * u * urlu olsun. pic.twitter.com/K1cPxMt3SE

— Dr. Fahrettin Koca (@drfahrettinkoca) January 13, 2021

Агентство Аnadolu повідомило, що 13 січня МОЗ Туреччини і агентство з фармпрепаратів схвалили китайську вакцину для екстреного використання.

15 грудня 2020 року Туреччина вирішила терміново закупити китайську вакцину проти коронавірусної інфекції. Про це повідомив міністр закордонних справ країни Мевлют Чавушоглу в телефонній бесіді з главою китайського зовнішньополітичного відомства Ван І.

Sinovac Biotech є найбільшою китайською компанією з виробництва вакцин. Щорічно вона виробляє від 300 до 500 млн доз вакцин, які схвалено у 34 країнах світу. Компанія розробила і вивела на ринок вакцини проти гепатиту А і В, вірусів грипу, зокрема пташиного, паротиту.

Вакцина Sinovac Biotech (CoronaVac) є інактивованою вакциною, яку випускають у шприці і зберігають за температури від +2 °С до +8 °С. Проведені клінічні випробування в різних країнах, за результатами проміжних даних, засвідчили ефективність препарату до 97%. Третю фазу клінічних випробувань уже провели в Індонезії (1600 пацієнтів, ефективність 97%) і Туреччині (1325 пацієнтів, ефективність 91%). Завершують третю фазу клінічних випробувань у Бразилії, проміжні результати очікують 7 січня.

Китайська вакцина проти коронавірусу компанії Sinovac продемонструвала загальну ефективність 50,38% під час клінічного дослідження, проведеного у Бразилії. Про це йдеться на сайті уряду Сан-Паулу 12 січня.


Джерело статті: “http://gordonua.com/ukr/news/worldnews/turechchina-dala-dozvil-na-ekstrene-vikoristannja-kitajskoji-vaktsini-vid-covid-19-1535411.html”