Кабмін ухвалив постанову для запуску другого етапу енергореформи з 1 липня

Володимир Гройсман: В уряду є тільки одна можливість виконати норми закону і ввести ринок електроенергії з 1 липня

5 червня Кабінет Міністрів України ухвалив постанови "Про порядок накладення спеціальних зобов’язань на учасників ринку електроенергії для забезпечення суспільних інтересів" та "Про затвердження порядку проведення електронних аукціонів із продажу електричної енергії за двосторонніми договорами", повідомляють "Українські новини".

Ці документи необхідні для запуску нового ринку електроенергії. Як зазначив прем’єр-міністр Володимир Гройсман, своєчасне впровадження нового ринку електроенергії не має альтернативи, оскільки дату його запуску визначено законом про ринок електричної енергії.

"В уряду є тільки одна можливість – виконати норми закону і ввести ринок електроенергії з 1 липня. Цей законопроєкт напрацьовувався в парламенті, він відповідає всім європейським і світовим нормам, – сказав глава Кабміну. – Рішення, які зараз буде приймати уряд, – запровадити механізми граничних цін, які будуть затверджені регулятором для того, щоб не допустити зростання ціни електроенергії".

Із 1 січня в Україні почав діяти роздрібний ринок електричної енергії. Повномасштабний запуск нової моделі оптового ринку заплановано на липень 2019-го. Перехід передбачено законом "Про ринок електроенергії", ухваленим у 2017 році. Він передбачає впровадження нової конкурентної моделі ринку і норми Третього енергетичного пакета ЄС, зокрема в питанні розділення компаній за напрямами розподілу й передання електроенергії.

13 травня Гройсман підтвердив, що ринок планують запустити вчасно, і додав, що новації не повинні призводити до підвищення цін на електроенергію для населення.


Джерело статті: “http://gordonua.com/ukr/news/money/-kabmin-prijnjav-postanovu-dlja-zapusku-drugogo-etapu-energoreformi-z-1-lipnja-1016985.html”