У Німеччині екоактивісти заблокували роботу вугільного кар’єру

У Німеччині екоактивісти заблокували роботу вугільного кар’єру
@picture-alliance\ DPA\M.Kusch

У Німеччині активісти руху на захист клімату 22 червня здійснили спробу штурму вугільного кар’єру Гарцвайлер – одного з найбільших в Німеччині, передає Euronews.

Учасники протесту прорвали поліцейське оточення і кинулися до місця видобутку, незважаючи на попередження про небезпеку обвалення.

Десятки активістів було затримано. Повідомляється про кілька постраждалих в рядах правоохоронців. Також демонстранти тимчасово заблокували залізничні колії, по яким йде транспортування вугілля.

Як повідомляє DW, 21 червня в Аахені на міжнародну демонстрацію екологічного руху Fridays for Future вийшли 40 тисяч учасників. Наступного дня протести перемістилися до Рейнського буровугільного басейну. Тисячі активістів прибули до вугільного кар’єру Гарцвайлеру. Звідси стартував протестний марш до села Кайєнберг, жителі якого в найближчі роки будуть переселені в інші місця у зв’язку з розширенням площі видобутку вугілля.

Десятки тисяч людей вимагали від німецької влади повної відмови від вугілля і прийняття конкретних заходів по боротьбі зі зміною клімату.

До акції також приєдналися прихильники альянсу Ende Gelände («Кінець кар’єру»), що виступає проти подальшої розробки Рейнського буровугільного басейну і проти вугільної енергетики. Сотні активістів прорвали поліцейський кордон та проникли на територію кар’єру Гарцвайлер.

Даний кар’єр став епіцентром екопротестів в останні роки в зв’язку з планами місцевої енергетичної компанії почати вирубку лісу в околицях для розширення площі видобутку вугілля.

Більше про це ми писали в матеріалі «В Німеччині 50 тисяч людей протестують проти вирубки легендарного Хамбахського лісу».

Також читайте
Хакери погрожують німецьким політикам убивством, вимагаючи біткойни
Хакери погрожують німецьким політикам убивством, вимагаючи біткойни 20 червня 2019, 20:35
Поставки китів у Китай скасовано: російських белух і косаток випускають в море після скандалу
Поставки китів у Китай скасовано: російських белух і косаток випускають в море після скандалу 20 червня 2019, 19:20
У Канаді пишуть на пакетах «незручні» написи, щоб покупці не хотіли їх купувати
У Канаді пишуть на пакетах «незручні» написи, щоб покупці не хотіли їх купувати 19 червня 2019, 11:26

Джерело статті: “https://mind.ua/news/20198847-u-nimechchini-ekoaktivisti-zablokuvali-robotu-vugilnogo-kareru”