Мода чи легкий спосіб завоювати повагу: поліція та військові про незаконне носіння форми (Відео)

Українцям заборонили носити військову форму. Відповідний закон почав діяти з 15 липня. Він стосується всіх цивільних осіб, які одягаються як службовці Збройних сил України. Згідно з ним, категорично забороняється носити форму зі знаками розрізнення.

«Знаками розрізнення є саме погон. Ще окремо можна зазначити, що для курсантів вищих військових навчальних закладів позначення курсу теж є знаками розрізнення, а для ВМС знаками розрізнення є галунові нашивки жовтого або золотистого кольору», – начальник прес-центру ОК «Північ» Віталій Кирилов.

А от нарукавні наліпки та нашивки юридично не підпадають під поняття «знаки розрізнення». Тому фактичної заборони на це немає. Проте, якщо цивільна людина бездумно начепить ці атрибути, то можуть виникнути питання зі сторони військової служби правопорядку.

«Бо військова служба правопорядку перевіряє самих військовослужбовців і до порядку носіння військової форми одягу в неї одразу будуть претензії. І військова служба правопорядку має право викликати поліцію, якщо це підпадає під їхню юрисдикцію, а не під військову службу», – начальник прес-центру ОК «Північ» Віталій Кирилов.

Згідно із законом, поліція має право зупинити людину у військовій формі з наявними знаками розрізнення та перевірити її документи. Якщо ж вона не належить до жодної військової частини, то патрульні мають право надати попередження або скласти протокол про адміністративне правопорушення. Далі в судовому порядку визначають розмір штрафу – у сумі від 2 250 до 3 400 гривень. А одяг конфіскують.

«Якщо патрульні зупиняють особу, яка протягом року була піддана адміністративному стягненню за таке саме правопорушення, тоді вже буде стягнення штрафу від 200 до 400 неоподаткованих мінімумів громадян, або громадські роботи на строк від 30 до 40 годин із конфіскацією відповідної форми одягу зі знаками розрізнення військовослужбовців ЗСУ», – прес-офіцер Управління патрульної поліції у Чернігівській обл. Анна Чернявська.

Військові кажуть, що такі заходи допоможуть зменшити кількість шахраїв, які користуються військовою формою одягу зі своїх міркувань. Із цим погоджуються і чернігівці.

«А нащо військову форму носити не військовослужбовцям? Може, хакі… рибалкам. Але вона має відрізнятися. Це має бути повага до армії», – прес-офіцер Управління патрульної поліції у Чернігівській обл. Анна Чернявська.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: За носіння якої форми штрафуватимуть українців: інфографіка

«Якісь людські правила є. Погони одягнув, отже, ти повинен щось робити, аби відповідати цьому статусу. Це такі перевдягали. Я вважаю, що це некрасиво для дорослої людини», – прес-офіцер Управління патрульної поліції у Чернігівській обл. Анна Чернявська.

-Військові повинні знаки відмінності.

– Моряк іде, значить, моряк іде, військовий іде – значить, військовий іде. Не треба примазуватися до чужої слави, я так вважаю.

Колишні ж військовослужбовці мають право носити тільки той зразок форми, що в них була на момент звільнення із лав Збройних сил. До того ж їм категорично забороняється одягати погони з чужими званнями. А от прихильників мілітаристичного стилю, які ніколи не мали стосунку до армії, військові запрошують зголошуватися на контрактну службу – і тоді вже повноправно носити форму.

Журналіст Ольга Лазун

Оператор Дмитро Дриганов

Отримуйте оперативні новини Чернігівщини – підписуйтеся на наш "Telegram"-овий канал – https://t.me/CheLineTv

Читайте також


    Ефект паразита: стара система «висмоктує» останнє з лісової галузі (Відео)
    Тролейбусна філософія: гастрономічно-транспортні експерименти Атрошенка (Відео)
    Приклад ветеранів: у Чернігові пройшов всеукраїнський турнір самбо (Відео)

Джерело статті: “https://cheline.com.ua/chelinetv/suspilstvo-video/moda-chi-legkij-sposib-zavoyuvati-povagu-politsiya-ta-vijskovi-pro-nezakonne-nosinnya-formi-video-180461”